Menu
 
banner
 
Anketa


O párty a akcích se dozvídám

16% 720

10% 450

9% 405

9% 405

10% 450

9% 405

14% 630

22% 990
Celkem hlasů: 4499
 
 
Top fotka

Undergroundcity.cz TOP Fotka

Zobrazena 2940x

 
Reporty a videa
 
Nové MP3
přehrát

29.10.2016

Becker - Back in the game 2016

jungle / drum´n´bass
přehrát

14.10.2016

Edison - klacky, listi, orechy 2015

jungle / drum´n´bass
přehrát

9.5.2014

Edison - Převodník 2014

jungle / drum´n´bass
přehrát

4.9.2013

Pietro Bell - September´s sound

Progressive house/Trance
přehrát

18.6.2013

Tomas Drex - Studio Mix 05/2013

tech-house
přehrát

16.3.2013

BECKER - Podcast 02 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

31.1.2013

BECKER - Podcast 01 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

19.1.2013

JOHN WEAH 4 NuskoolBreakscz

techfunkbreakz
 
banner
 
Diskuze
 
Najdeš nás také
Facebook

Statistiky
 
RSS kanály
RSS underground feed
RSS underground feed - krátké zprávy

PigFest13 - Doox a Killa : nejen o Wenkow Sound

22.10.2008, středa, sekce: rozhovory, autor: [PR], [diskuze], [sdílet]

Djs Doox a Killa se už na DnB scéně pohybují pěkně dluho. Jsou také jedni ze zakladatelů známé západočeské crew Wenkow Sound. Hudba je pro ně srdcová záležitost a s jejich partou podnikají expanze do nejrůznějších českých měst. Jejich akce jsou velice oblíbeny a dokázali si již získat přízeň, respekt a náklonost mnoha to DnB fans, kteří za nimi jezdí prakticky všude, kde hrají. Prostě, co Wenkow akce, to se rovná rozjetá kalba se skvělou hudbou, v pohodě lidma a dobrým technickým zázemím! Nedalo mi to kluky trochu vyzpovídat a zeptat se jich na pár otázek. Příjemné počtení!

1. Čau kluci, co je u vás nového a jak vnímáte podzim? Sedí vám tohle období?

Doox: Ahoj tobě i čtenářům, no tak podzim co se týče ročního období doopravdy nic moc, ovšem co se týče akcí, tak to je jiná.Začíná přece klubová sezóna, takže hurá do zakouřených prostor:)
Killa: Zdravím. Každé období má své pro i proti. Mě podzim sedí a mam ho rád.

2. Co vám v poslední době udělalo radost?

Doox: No úplně nejvíc ten tvůj úvod k tomuhle rozhovoru.To potěšilo,dík!
Killa: Snad nepatřim k menšině, ale radosti zažívám každý den. Velkou radost mi v poslední době udělalo třeba to, že začala škola zase :)

3. Jak ste to vlastně spolu dali dohromady a vznikla dvojka Doox a Killa? Seděli ste si například i stylem hraní?

Doox: Dal jsem si inzerát, že hledám dj-e do dvojky, Martin se ozval jako první!:)
Killa: Ve skutečnosti to tak nějak bylo. Napadlo to Dooxe, ale šel s tim rovnou za mnou. Teď brečí, že už sám hrát neumí :) Styl hraní máme odlišný, ale možná proto to tak sedí.

4. V jaké formaci je vaše současná crew Wenkow Sound, mohli byste vyjmenovat všechny členy?

Doox: No tak my dva a pak dj dvojka Cannon Foundry, brejkař Doit, náš odborný kritik Pája, Mc Dany a nakonec dvorní fotografka Sharka.

5. Na svůj účet si již můžete připsat velkou šňůru povedených akcí. Našla by se ale mezi nimi ta „nezapomenutelná“ na kterou dodneška rádi vzpomínáte?

Doox: No uplně nejvíc asi akce v Jihlavě s názvem DNB Evolution..Byla to malá párty,ale bezkonkurenčně rozjetá!Nikdo z wenkowa neměl pod 3 promile.Myslim, že asi nejvíc byl tady můj kolega,že?
Killa: Upřímně, on už to bude skoro rok, ale Evolution v Jihlavě pro mě je nezapomenutelná akce. Nejlepší atmosféra myslim… s jistotou to netvrdim, ale myslim že jo.

6. Co nějaká „historka z natáčení“ :-) ? Podělili by ste se s náma o nějakou zajímavou story, kterou ste zažili během pořádání akcí či hraní?

Doox: Je toho spousty, tak např. vyhozený rameno, několik policejních zátahů na akcích,desetikilometrová jízda s aparátem po dálnici s kompletně povolenejma šroubama na předním kole, moje bolavé hrátky s 220 volty, a hlavně ranní uklízení aparátu s kompletně opilým wenkowem, to je teprv zážitek :)
Killa: Zážitků je hodně, podstatný je, že pořád přibývají a že se zatím nikomu nic nestalo :)

7. Jak ste se vlastně tehdá k djování dostali a kdy nastal moment a myšlenka, že to vlastně chcete dělat trochu jinak? A založit Wenkow a jezdit se svým zvukem do přírody a po městech?

Doox: Již můj praděda, děda i táta hráli na gramce, tudíž u mě to byla jasná volba:)
Killa: No protože zvuk za námi by asi nejezdil a pak když už sme si na něj zvykli, tak se nám ho nechtělo nechávat doma. Ne vážně, začátek hraní je jiná epizoda. Co se týče úrovně zvukových aparatur v klubech atd. vzato povšechně v ČR – je velice velice nízká. Pokud máte někomu naservírovat pozitivní hudební zážitek, je třeba se podle toho zařídit.

8. Jako dvojka Killa a Doox ste měli možnost si letos zahrát i na úspěšném festivalu Let It Roll ve Starých Ždánicích. Jak se vám hrálo a jak ste si užili tenhle víkend?

Doox: Pro mě to byl jeden z nej víkendů o prázdninách, co se týče hraní, tak podmínky parádní a hrálo se fajn fajn fajn fajnově.I když tu rozkopanou přední masku na autě si někdo mohl odpustit, tímto mu děkuji!
Killa: No jo, každá mince má dvě strany. Nemyslete si, že se nenajde někdo, kdo se postará o to, aby problémy byly! Znáte to. Ale festival byl jinak úžasnej.

9. Jaké jsou vyhlídky Wenkow sound crew do budoucna? Čeho by jste chtěli v budoucnu dosáhnout? Co plánujete a na co se vaši fanoušci můžou těšit?

Doox: Já bych chtěl mít 100KW zvuku EAW, a kdyby to šlo tak LineArray:)Takže go ježíšku go!
Killa: Reálně posunout aparát na určitou úroveň a pak se zaměřit na další okolnosti, nová místa, nový lidi… Je toho hodně co dělat.

10. Co pro vás znamená hudba?
Doox: Podélné mechanické vlnění vzduchu, které předává kinetickou energii na můj bubínek a přes kůstky ve středním uchu působící na vláskové buňky v hlemýždi.A dál ten pocit už znáte...
Killa: Krásné vysvětlení :) Pro mě je to prostředek pro změnu nálady – k lepší. K té horší se vždy najdou i jiné prostředky a to většinou aniž bych je hledal.

11. Jak už dlouho funguje vaše seskupení?

Doox: Tuším, že první akce v takovém složení jak ho znáte dnes, byl Plzeňský Digital Space Warp s Temperem D.Tudíž konec roku 2006.

12. Určitě to musí stát hodně energie pořádat tolik akcí, vše zařizovat a jezdit za hraním po čechách. Co vám dodává sílu a motivaci? Kde je ten motor?

Doox: Sílu nám dodává nedělní spánek a energii kapitán Morgan, ne popravdě to občas je hodně fyzicky náročné, no a jelikož nemáme žádný bedňáky, tak tuhle jsem spočítal, že když je akce , tak nanosíme s aparátem a věcma okolo zhruba 4 tuny za večer.To je potom potřeba pořádně zapít:)
Killa: Pravda to je. Chce to naplánovat ale zatím to vždy dobře dopadlo. Motivace je pochopitelně ohlas a postoj lidí k nám. Zatím obojí kladné a snažíme se, aby to tak zůstalo.

13. Jaký je váš sound, když hrajete spolu? Liší se nějak jinak, než když hrajete jednotlivě?

Doox: Když hraju sám, nemám tolik času hecovat lidi, a nemůžu dělat martinovi za zády kreace a paroháče:)Jinak myslím že je to podobné.
Killa: Prostě to odsejpá a sám bych to takhle nikdy nestihl. A ve dvou se za pultem míň bojim :)

14. Jungle a DnB se pomalu stává v ČR stylem číslo jedna. Pořádá se hodně akcí s dobrou návštěvností a promotéři sem dováží jedno kvalitní jméno za druhým. Jak se na to koukáte vy? Co myslíte, že stojí tak za úspěšností DnB?

Doox: To je v lidech, podle mě styl dnb se lidem mnohem víc „zaryje“ pod kůži než cokoliv jiného.Myslím, že každého to musí rozhýbat!
Killa: Je to hlavně různorodost a svižný tempo a když to jde, tak pořádný spodky. Sám zbožňuju když plandají nohavice a všechno se třese :)

15. Aphrodite je velká ikona světové dnb scény. Pro mnohé jednička na světe a uznávaný producent. Jaký je váš vztah k tomuto dji/producentovi? Jaké jsou vaše pocity mít možnost si s touto hvězdou zahrát?

Doox: Nejsme příbuzní, to k tomu vztahu:) Jinak na hraní se moc těším, kdo by si nechtěl zahrát s Aphrem:)
Killa: Je to prostě takovej táta junglu.

16. Na vašich stránkách sem si nemohl všimnout jednoho vašeho člena, který se nazývá Big Brother. Prozradíte nám o koho se jedná? Nebo je to tajemství. :)

Doox: To prozradit nemohu, ale poradím, že na akcích ho občas vídat můžete!
Killa: Vidět ho občas můžete, on Vás už někdy hůř nebo vůbec :)

17. Co vás dělá na světě šťastnými?

Doox: Sharka:)
Killa: Podobně jako Tom. Čau Mončo :)

18. Na Silvestra jste dělali novoroční oslavu v Železné Rudě v Irish Pubu. Byl sem tam a nemělo to chybu. Plánujete tady i letos Silvestrovskou párty?

Doox: Jéé tak to jsem rád, že se líbilo, budu tě však asi muset zklamat, tento silvestr budem bez akce, dáma si všichni oddych
Killa: Aspoň na Silvestra se dívat na televizi? Paráda!

19. Co pro vás znamená Pigfest?

Doox: Jedna paní povídala, že nejlepší kalbu co Plzeň zažije!
Killa: Čuňačinec :) Sleduju to od začátku a myslim že good work ;)

20. Poslední otázku zanechám vám jako prostor pro vaše vyjádření. Prostě světu sdělte, co máte na srdci

Doox: Kardiostimulátor ješte ne, takže ňičevo:) Ne tak aspoň malou reklamu....čekujte www.wenkowsound.com :)Díky moc za rozhovor!
Killa: Já… se za Toma občas malinko stydim… co říká a tak… :)

21. Díky za rozhovor a 24.října se uvidíme v kotli! :)

Doox: Oká, chro chro.....
Killa: Taky dík

Ptal se : Mind

 

 
 

Další články:
Videorozhovory z posledního Pig Festu
PigFest 13: hodnocení a jedno velké překvapení!
Fotky z Pig Fest : Wonderful Weekend od Ondry
Fotky z Pig Fest : Wonderful Weekend - pátek
Fotky z Pig Fest : Wonderful Weekend od Teressy
Pig Fest 13 - last info
PF 13: Legenda jménem Aphrodite míří do Plzně
Pig Fest - interview s Ortin Cam
Techno podle Dj Bosse na Pig Festu
Pavel Tulačka: "Na PF chystáme supersilný laser"
Pig Fest 13 - rozhovor s Djane Clodagh
Akira: "Pig Fest je zárukou kvality"
Propustky na PIG FEST jsou volně obchodovatelné
Pig Fest hledá Superstar v Matrixu! Soutěžte, hlasujte!
Prase se roztahuje, zabírá dvakrát tolik

 
Komentáře (0)
 
ANTISPAM: Co je dneska za den?


 

 

Hledat
Partylist

(c) 2020 Undergroundcity.cz