Menu
 
banner
 
Anketa


O párty a akcích se dozvídám

16% 720

10% 450

9% 405

9% 405

10% 450

9% 405

14% 630

22% 990
Celkem hlasů: 4499
 
 
Top fotka

Undergroundcity.cz TOP Fotka

Zobrazena 2632x

 
Reporty a videa
 
Nové MP3
přehrát

29.10.2016

Becker - Back in the game 2016

jungle / drum´n´bass
přehrát

14.10.2016

Edison - klacky, listi, orechy 2015

jungle / drum´n´bass
přehrát

9.5.2014

Edison - Převodník 2014

jungle / drum´n´bass
přehrát

4.9.2013

Pietro Bell - September´s sound

Progressive house/Trance
přehrát

18.6.2013

Tomas Drex - Studio Mix 05/2013

tech-house
přehrát

16.3.2013

BECKER - Podcast 02 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

31.1.2013

BECKER - Podcast 01 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

19.1.2013

JOHN WEAH 4 NuskoolBreakscz

techfunkbreakz
 
banner
 
Diskuze
 
Najdeš nás také
Facebook

Statistiky
 
RSS kanály
RSS underground feed
RSS underground feed - krátké zprávy

PF 13: Legenda jménem Aphrodite míří do Plzně

15.10.2008, středa, sekce: novinky, autor: [PR], [diskuze], [sdílet]

O víkendu 24.-25. října bude plzeňské Peklo patřit Pig Festu v čele s legendami elektronické scény jako dj Aphrodite, Ortin Cam nebo dj Clodagh. Poprvé v celé pětileté historii prasečího festivalu si bude možné zařádit hned dvakrát. Páteční večer budou na programu zvuky jungle a v sobotu se pustíme do prozkoumávání ozvěn industriálního techna.

Tentokrát jsme zahrnuli otázkami headlinera s poetickým řeckým pseudonymem. Jen na Youtube má tato legenda britské hudební scény 2,500 klipů, Google pak uvádí neuvěřitelných 230 tisíc odkazů. Scénáristé filmu Human Traffic komentovali jeho singl Stalker slovy: „Tohle dokáže i Haré Krišnu proměnit v ostrýho týpka.“ Pevně se držte a zhluboka dýchejte. Na Pig Fest nemíří nikdo menší než Dj Aphrodite.  

1) Ahoj. Před tím, než ti položím otázky týkající se hlavního tématu našeho rozhovoru, zajímá mne jedna věc. Kromě toho, že nejspíš sedíš u kompu a chystáš se odpovídat, určitě něco slyšíš. Ať už hudbu, nebo ruch z ulice...zajímá mne, co právě teď posloucháš.

Ahoj právě se prodírám balíkem empetrojek, který mi přišly a taky který jsem si našel na iTunes. Je tam docela dost dobrejch věcí např. od DC Breaks, Heavy Hittahz, Camo and Wobble T. Hluchý místa mezi jednotlivými tracky mi pak vyplňují hlasy dětí, které si hrají na zahradě.

2) Všímáš si, jak jsme neustále obklopeni nějakým zvukem? Má to pro tebe jako hudebníka nějaký zásadní význam?

Já osobně hodně zajímavých zvuků pochytám z televize, třeba některé show hollywoodské produkce obsahují skvělé zvuky. Nemálo zajímavých tónů či samplů je ke slyšení na pirátských radiostanicích a víceméně je inspirace všude kolem nás, ale bohužel až moc málo času na to, aby se vše dalo zužitkovat.

 3) Z čeho čerpáš inspiraci pro svou hudbu?Jak bys vlastně svůj zvuk definoval?

Je to jednoduché, drum and bass je hudba kterou hraju a tracky které dělám jsou tracky, které bych chtěl mít ve svém record bagu. Prostě track, který udělám musím chtít zároveň sám hrát.

4) Teď k našemu hlavnímu tématu. Na podzim vystoupíš jako headliner na jedné větší akci v ČR. Prohlásil jsi, že máš rád publikum v této části Evropy, máš nějaké opravdu hodně oblíbené místo? Nebo to pro tebe není podstatné....

Rád hraju kdekoliv, dobré publikum se dá najít skoro v každé zemi. Pokud se podaří skloubit dobré místo, sound, promotéra a bavící se lidi pak je to dobrý základ pro nezapomenutelnou noc.

5) Loni jsi v naší zemi hrál na festivalu Summer of Love. Tenkrát jsi v půl deváté večer na hlavním podiu, které mimochodem většinou patří rovným beatům, vytvořil neuvěřitelnou atmosféru, lidi tě přijali s nadšením a tvé vystoupení bylo jedno z nejlepších za celou noc. Vzpomínáš si na to? Pokud ano, jaký se ti vybaví pocit z té chvíle?

Určitě, tu noc si pamatuju velmi dobře. Bylo to jedno z nejlepších posledních několika let. Lidi byly natěšený a MC Junior Read je rozjel ještě víc. Byla tam fantastická atmosféra. Pamatuji se, že jsem začínal docela zvolna, ale pak mě to vyhecovalo a hrál jsem tvrději a rychleji s každou deskou.

 6) Řekni nám něco o hudbě, kterou hraješ. D&b je hodně specifický styl, zajímá mne, čím je pro tebe zajímavý. Umíš si představit, že bys hrál i něco jiného? Říká se o tobě, že jsi „jediný pravý junglista“.

Ve svých setech rád kombinuju jak nové, tak i starší kousky, speciální dubplates ale i třeba méně známé nebo klasické tracky. Před érou junglu /DnB jsem hrál hodně house, takže to je taky moje srdcovka, ale nic nepřebije pařící kotel na DnB párty. A to je důvod proč miluji DnB.

7) Jsi jedním z těch, kteří stále milují své gramofony Techniccs a odoláváš pokušením digitálního světa. Jak to vidíš do budoucna?

V tomhle jsem asi opravdu staromódní, ale já fakt miluju ten kontakt s deskou a podle mě je je i mixování o dost rychlejší a jednodušší s deskami než CDs či Seratem. V současné době je ale pro mě větší problém to, že ne vždy jsou gramofony na akcích připraveny tak jak by měly být a to především, když všichni ostatní hrajou z CDs. Není potřeba vysvětlovat, že špatná odezva nebo skákající jehly můžou totálně pokazit celou party.

8) Jsi spokojený s tím, kolik hudby dnes na deskách vychází?

Ne, určitě bych si dokázal představit, že by toho vycházel mnohem více. Krom toho zvuk desky je mnohem „teplejší“ a většinou tolik nekolísá jako mp3. Z vysoké frekvence a zkreslení vás hodně rychle může rozbolet hlava.


9) Sám jsi producent, vydáváš na svém labelu Aphrodite Recordings. Zajímá mne, jestli své tracky poskytuješ i v digitální podobě, nebo se striktně orientuješ jen na vynily...je možné si tvou produkci někde koupit, a vypálit na CD?

V současné době je pro mě stále prim vydávat na vinylech ale je jasné, že se nad digitální distribucí se bude třeba zamyslet.


10) Zpět k tvému vystoupení v Plzni. Těšíš se k nám?

Určitě, Čechy jsou pro mne synonymem dobré party.


11) A na závěr mne zajímá, jak vypadá tvá představa blízké budoucnosti...chystáš něco zásadního? Ať už cokoliv....


Rád bych se ještě více prosadil jako producent a zároveň jako DJ bych chtěl oslovit širší veřejnost. No uvidíme… :-)

Ptala se –kat-

 

 
 

Další články:
Videorozhovory z posledního Pig Festu
PigFest 13: hodnocení a jedno velké překvapení!
Fotky z Pig Fest : Wonderful Weekend od Ondry
Fotky z Pig Fest : Wonderful Weekend - pátek
Fotky z Pig Fest : Wonderful Weekend od Teressy
Pig Fest 13 - last info
PigFest13 - Doox a Killa : nejen o Wenkow Sound
Pig Fest - interview s Ortin Cam
Techno podle Dj Bosse na Pig Festu
Pavel Tulačka: "Na PF chystáme supersilný laser"
Pig Fest 13 - rozhovor s Djane Clodagh
Akira: "Pig Fest je zárukou kvality"
Propustky na PIG FEST jsou volně obchodovatelné
Pig Fest hledá Superstar v Matrixu! Soutěžte, hlasujte!
Prase se roztahuje, zabírá dvakrát tolik

 
Komentáře (0)
 
ANTISPAM: Co je dneska za den?


 

 

Hledat
Partylist

(c) 2020 Undergroundcity.cz