Menu
 
banner
 
Anketa


O párty a akcích se dozvídám

15% 846

10% 564

10% 564

9% 508

11% 620

10% 564

13% 733

21% 1184
Celkem hlasů: 5640
 
 
Top fotka

Undergroundcity.cz TOP Fotka

Zobrazena 2567x

 
Reporty a videa
 
Nové MP3
přehrát

29.10.2016

Becker - Back in the game 2016

jungle / drum´n´bass
přehrát

14.10.2016

Edison - klacky, listi, orechy 2015

jungle / drum´n´bass
přehrát

9.5.2014

Edison - Převodník 2014

jungle / drum´n´bass
přehrát

4.9.2013

Pietro Bell - September´s sound

Progressive house/Trance
přehrát

18.6.2013

Tomas Drex - Studio Mix 05/2013

tech-house
přehrát

16.3.2013

BECKER - Podcast 02 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

31.1.2013

BECKER - Podcast 01 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

19.1.2013

JOHN WEAH 4 NuskoolBreakscz

techfunkbreakz
 
banner
 
Diskuze
 
Najdeš nás také
Facebook

Statistiky
 
RSS kanály
RSS underground feed
RSS underground feed - krátké zprávy

Edison odpovídá k události FeJdR - již 18. března...

17.3.2016, čtvrtek, sekce: rozhovory, autor: [PR], [diskuze], [sdílet]

Poslední rozhovor jsme udělali s kolegou Edisonem, kterého se nám podařilo na poslední chvíli přesvědčit, že by měl také odpovědět na 5 otázek k události FeJdR, která se chystá již tento pátek 18. března v Papírna Plzeň.

 

1. Specifikuj slovo fejdr, ... cokoliv tě napadne.

Edison: Jsou to pro mě všechny možné táhla na mixážních pultech, v kterých se rád rejpu a snažím se je udržet v dobrém technickém stavu. No a v současné době je to projekt, který nepřímo navazuje na klubovku Broken Beatzz, která se lehce odklonila od lomených beatů a název přestal dávat smysl a proto vznikl FeJdR. Člověk se neustále vyvíjí a přehodnocuje věci a mě už nebavilo celý večer poslouchat klacky v kýblu a chtěl jsem se podílet na něčem rozmanitějším.

 

 

2. Připravil sis něco speciálního pro tento večírek?

Edison: Můj set by mě mít dvě části. První bude rozjezdová po projekci filmu Power Girl, kde bych to viděl na pohodový liquid - deep drum and bass a v pozdějších hodinách něco veselého a více tanečního v podobě liquid, latin a samba lomených beatů. Myslím, že by to mohlo dobře fungovat po rovných beatech.

 

3. Proč zrovna gramofon a ne CDJ?

Edison: Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš a něco na tom je. Mám rád, když mohu krotit talíře gramofonu, cítit jeho odpor a vidět jak se to pěkně točí. Je to o osobním pocitu a emocích, které u CDJ necítím. I přes lásku ke gramofonu jsem musel udělat kompromis a CDJ se naučit používat, proteže pokrok nezastavíš.

 

4. Hoď do placu skladbu, která určitě padne.

Určitě dojde na skladba od Commix - Give U Everything z roku 2003. Je to věc, která mě připomíná moje začátky. Krásná a vlastně bezstarostná doba :))

 

 

5. Co by jsi rád vzkázal návštěvníkům?

Edison: Pátek bude výjimečný tím, že se v Papírně uskuteční dvě události, které na sebe navazují a hlavně za jedno vlezný. Od 20:00 hodin bude ke shlédnutí film Power Girl a pak naváže FeJdR. Věřím, že to bude velice příjemná akce, neboť se sejde parta lidí, kteří se pohybují na klubové scéně řadu let a hlavně to dělají srdcem bez zbytečné pózy. Rád uvidím nové tváře a samozřejmě kamarády a známé, které člověk v poslední době lehce míjí. Kdo neslyšel Podzimní liquidfunk od Edisona - klacky, listí, ořechy tak ZDE http://www.undergroundcity.cz/clanek/3037/podzimni-liquidfunk-od-edisona---klacky-listi-orechy

facebook: www.facebook.com/dj.edison.cz
mixcloud: www.mixcloud.com/edison
soudcloud: www.soundcloud.com/edison-cz

 

Biografie:

Hudební nadšenec, milovník přírody, amatérský fotograf a člen nezávislého webu www.undergroundcity.cz, který pomáhal v roce 2007 rozjet. Od roku 2005 se věnuje djingu se zaměřením na hudební styl drum and bass a obdobné vylomeniny.

K elektronické hudbě se dostal kolem 17-ti let díky spolužákům, návštěvám tanečních párty bývalého plzeňského výstaviště a Le funk party v divadle Pod Lampou. Velkým zdrojem informací a inspirace byl hudební pořad LaáryFaáry na Českém rozhlase Plzeň, který servíroval dj Hofee.

Společně s kamarádem Ťapalím organizoval nepravidelné party ve spolupráci s klubem In Spiral. Později založili pravidelnou klubovou noc Broken Beatzz v již neexistujícím klubu Neutral, která si získala velkou oblibu nejen díky zajímavým hostům, ale i neokoukaným visuálním projekcím Trippl-Krippl VJs a dekoracím.

Přestože již několik let nerozšiřuje sbírku vinylových desek a koketuje s digitální technologií, tak na klasické gramofony nenechá dopustit. Doma poslouchá funk, jazz, trip-hop, abstrakt hip-hop, ale i rock'n'roll a bigbeat.

 

 
 

Další články:
Daniel Cloud odpovídal pro událost FeJdR v Papírně
Myclick aka dj Face odpovídá pro FeJdR v plzeňské Papírně
Ahz odpovídá pro událost FeJdR v plzeňské Papírně
Klubová noc FeJdR hodlá v Plzni propojit hudební styly

 
Komentáře (0)
 
ANTISPAM: Co je dneska za den?


 

 

Hledat
Partylist

(c) 2022 Undergroundcity.cz