Menu
 
banner
 
Anketa


O párty a akcích se dozvídám

16% 707

10% 442

9% 398

9% 398

10% 442

9% 398

14% 618

22% 972
Celkem hlasů: 4417
 
 
Top fotka

Undergroundcity.cz TOP Fotka

Zobrazena 3037x

 
Reporty a videa
 
Nové MP3
přehrát

29.10.2016

Becker - Back in the game 2016

jungle / drum´n´bass
přehrát

14.10.2016

Edison - klacky, listi, orechy 2015

jungle / drum´n´bass
přehrát

9.5.2014

Edison - Převodník 2014

jungle / drum´n´bass
přehrát

4.9.2013

Pietro Bell - September´s sound

Progressive house/Trance
přehrát

18.6.2013

Tomas Drex - Studio Mix 05/2013

tech-house
přehrát

16.3.2013

BECKER - Podcast 02 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

31.1.2013

BECKER - Podcast 01 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

19.1.2013

JOHN WEAH 4 NuskoolBreakscz

techfunkbreakz
 
banner
 
Diskuze
 
Najdeš nás také
Facebook

Statistiky
 
RSS kanály
RSS underground feed
RSS underground feed - krátké zprávy

KAOSS PAD KPE entrancer

13.1.2008, neděle, sekce: technika, autor: [Mind], [diskuze], [sdílet]

Pracujte s vizuálními obrázky v reálném čase pouhým dotykem konečků prstů. KAOSS PAD Entrancer je nezbytnou součástí výbavy každého, kdo se zabývá kombinací obrazu a zvuku.

 

KORG KAOSS PAD entrancer KPE1  Audio/Video


Efektové programy: 100 (vizuální), 100 (zvukové), 100 (kombinace)
Vstup: šňůrové vstupy 1, Video Input Jack 1: pin jack: Video Input Jack 2: pin jack, S jack (preferován S jack) (Video Input Jack 1 a 2 jsou přepínatelné, volené audio vstupním přepínačem)
Výstup: šňůrové výstupy 1/2 , Vide Output Jack: pin jack: S-Video Output Jack: S jack: sluchátka (stereofonní jack)
Samplovací frekvence: 44.1kHz
AD/DA konverze: 20bit lineární
MIDI: IN/OUT
Napájení: DC7V (síťový adaptér)
Rozměry: 240 x 246 x 64 mm (včetně tlačítek)
Hmotnost: 2.1 kg

 

Audio
Na výběr je  stovka různých efektů, syntetizérů a jednoduchý sampler. U každého efektu jsou určeny dva parametry, přiřazené na osy X a Y touchpadu. Takže například u filtru se na ose X mění cutoff a na ose Y resonance. Dále jsou přítomny takzvané BPM efekty, které se pravidelně mění v závislosti na tempu. To se určuje klasicky přes velké kulaté tlačítko TAP/BPM. Touchpad je pak rozdělen do tří až čtyř částí ovlivňujících jestli tempo proměny efektu má být 1/2, 1, 2 a 4x rychlejší než tempo naťukané přes TAP/BPM. Podobně se ovládají i tzv. Beatboxy. U nich se dotykem různých částí padu spouští na sebe navazující rytmické nebo melodické patterny. Sampler vám umožní nahrát dva různé několika sekundové vzorky, a pak je dle libosti loopovat, scratchovat, zrychlovat i zpomalovat nebo na ně použít timeshift. Celé audio části se dá jen málo vytknout, snad jen, že vývojaři nijak nevyužili kroutítko FX Balance, jak je tomu ve video části. Spousta efektů by tím získala další rozměr.


Video
Jde o  video multiefekt spojený s video samplerem. Nejedná se pouze o obarvovaní či destrukce obrazu, ale je zde i spousta efektů založených na čase,  na možnosti pamatovat si posledních šest vteřin videa. Takže vedle různých zjasňovačů a ztmavovačů, obarvovačů a barevných destruktorů, tam najdeme efekty jako motion blur, , různé druhy filmstripu, timeslice, scratch .Další kategorii tvoří různé měniče tvaru. Obraz se dá zmáčknout, roztáhnout, zoomovat, rozpixelovat, může být vypouklý, může rotovat... Ale tyto efekty mají jednu podstatnou chybu. Jejich rozlišení je pouze poloviční a ještě k tomu bez antialiasingu. Je to znát hlavně v kruhových efektech, ty jsou pak nepříjemně zoubkované. Ale zároveň musím dodat, že tahle chyba vadí hlavně doma při připojení přístroje k televizi.  Video část obsahuje i různé audio vizualizéry. Jde především o jednoduché osciloskopy a spektrální analyzéry.  Dalším ovládacím prvkem je přepínač PAD MOTION a MUTE-FREEZE. Pokud ho podržíte v horní poloze a uděláte nějaký pohyb po padu, tento pohyb se uloží a bude se rytmicky opakovat podle naťukaného TAP-BPM. MUTE-FREEZE slouží, jak název napovídá, ke zmrazení obrazu. Podobně jako v audio části obsahuje video část sampler. Je zde možnost uložit si dva šestivteřinové samply a loopovat je podle BPM, chratchovat, zpomalovat či zrychlovat.


Combi
Tato část kombinuje video i audio části dohromady. V módu audio zvolíte efekt, poté přepnete do módu video a vyberete videoefekt. Když pak nastavíte mód combi budou oba efekty pracovat zároveň.


MIDI
V přístroji je  implementováno MIDI. Pad totiž může ovládat celkem sedm kontrolérů. Dva jsou klasicky na osách X a Y, další čtyři jsou kontroléry od středu doleva, doprava, nahoru a dolů a poslední je jeden diagonální, který má v levém spodním rohu minimum a v pravém horním maximum.

autor : ShaPe

 
 
 
K tomutu článku není diskuze.

 

Hledat
Partylist

(c) 2020 Undergroundcity.cz