Menu
 
banner
 
Anketa


O párty a akcích se dozvídám

15% 719

10% 479

10% 479

9% 431

10% 479

10% 479

14% 671

21% 1006
Celkem hlasů: 4790
 
 
Top fotka

Undergroundcity.cz TOP Fotka

Zobrazena 2632x

 
Reporty a videa
 
Nové MP3
přehrát

29.10.2016

Becker - Back in the game 2016

jungle / drum´n´bass
přehrát

14.10.2016

Edison - klacky, listi, orechy 2015

jungle / drum´n´bass
přehrát

9.5.2014

Edison - Převodník 2014

jungle / drum´n´bass
přehrát

4.9.2013

Pietro Bell - September´s sound

Progressive house/Trance
přehrát

18.6.2013

Tomas Drex - Studio Mix 05/2013

tech-house
přehrát

16.3.2013

BECKER - Podcast 02 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

31.1.2013

BECKER - Podcast 01 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

19.1.2013

JOHN WEAH 4 NuskoolBreakscz

techfunkbreakz
 
banner
 
Diskuze
 
Najdeš nás také
Facebook

Statistiky
 
RSS kanály
RSS underground feed
RSS underground feed - krátké zprávy

GAIN: Kdo stojí za live projektem nEwmi?

29.10.2008, středa, sekce: novinky, autor: [Beewiz], [diskuze], [sdílet]

Další díl klubové noci Gain je se odehraje již příští pátek 31.10. v plzeňském klubu Neutral. Pozvání tentokrát přijali Východočeši z uskupení Klika, DJ Subsist a živý live projekt nEwmi. A jelikož může být nEwmi pro někoho v západním koutu naší země malou neznámou, pojďme si tohoto obrovského sympaťáka náležitě představit.

nEwmi - vlastním jménem Tomáš Nový, to proto ten pseudonym.

No, on to není tak pseudonym, jako přezdívka, kterou mu „přišili“ ještě když byl mladej, blbej a nevyblázněnej. Teď je o malinko „starší“ .. a tímto tak končí:-) Světlo světa spatřil před 23 lety v okresním městě Ústí nad Orlicí, jeho útočiště však bylo a je, odjaktěživa, nedaleký Kyšperk…tedy pardón Letohrad, městečko z podhůří hor Orlických.K elektronické hudbě jako takové se dostal tak kolem 96/97.. díky jeho bratrovi, který tehdy občas zajel do „lajfka“ v Pcích a sem tam dotáhl nějakou tu kazetku (první poslech Underworld mu připadal…“nějakej divnej“). Další zlom nastal při jeho „studiích“ v Pardubicích, kde hrával fotbal a přitom hltal jednu nahrávku za druhou. V tu dobu nešlo nic jiného poslouchat, než techno, na kterém mimo jiné vyrostl. Po pár letech všelijakém lítání po akcích „ucítil potřebu“ přiložit ruku k dílu tzn. zapojit do koloběhu el.music, pomáhat a dělat akce, psát reporty a především, také „něco tvořit“. Je to tak cca 5 let??!! První člověk, jež ho nejvíce „zatáhnul“ do útrob tzv. klubové scény je pak Dj Subsist, který je znám jako „budovatel“ minimal music. Subsist, nEwmiho dodnes hrozně ovlivňuje. Nejen co se týče hudby, dá se říct i jako člověka a nejen za to má jeho doživotní respekt, tolik k úvodu:-).Zpočátku se Tomášovo snažení neslo víceméně na vlně experimentování se zvuky a hledání se. Poprvé se odvážil „vlést“ mezi lidi v roce 2004. Kdy ho pozvali kluci od Futuristic sound ze Svitav na jejich open air festival, Suncastle (hrad Svojanov). A svěřili mu tak na starosti chill out (stejně tak rok na to). Byla to pro něj nová zkušenost a hlavně nový impuls do vlastní tvorby, která je od začátku různorodá. I když minimal jako takový zatím „neprodukuje“, určitě ho hodně oslovuje (ovlivňuje) a učí vnímat „každičkej zvuk“. Snaží se tvořit to, co je blízké jeho „já“ (stavu, náladě, rozpoložení), kde se snaží „zachytit sebe samého“. Nebo prostě jen tak zapne laptop, studiové monitory, hudební software a hraje si se zvuky, čímž se dokonale odreaguje. Rozhodně nechce hledět na to, co je –in a co se „poslouchá“, i když to ve finálu může tak znít. Nejen proto se nyní zaměřil na breakbeatové rytmy. I když by to nerad, takovým to jednoduchým zaškatulkováním, smáznul ze stolu. Dále si na akcích „střihne live“ jungle/dnb set. No a když je prostor (nejlépe venek:) a chuť, oživí své donwtempové/experimentální „cítění“:).

Za sebou má několik hraní jak v klubech např. Bristol (Letohrad), Paradox (Šedivec), Tobogan (Žamberk) Bastion (Jaroměř), FastWell (Vys. Mýto), KD (Ústí nad Orlicí), Žlutý Pes (Pardubice)), tak i na větších hudebních festivalech (např. X-Massacre, Suncastle, Techstep, Hangáry 06, Regional Djs). nEwmiho aktivity na elektronickém tanečním poli však „live vystoupením“ nekončí. V současné době se jeho postoj ubírá, dá se říct, undergroundovým směrem. V určitých věcech je dost velký (a nekompromisní) buřič, čímž si nedělá dvakrát dobré přátelé, s dodatkem …“soukromý názor si protentokrát nechávám pro sebe, ale čím dál víc to „tam u těch nahoře“ smrdí a také mi u lidí chybí větší svoboda a otevřenost vůči hudbě jako takové“!!

 

Přes tři roky pořádá akce (Drum vs Bass) s dj GGim, u dalších akcí pak přidal ruku k dílu. Teď rozjíždí nové ústecko-orlické junglové klubové noci Drumfire, kde si spolu s Re.Sound Crew zvou další spřízněné dnb bandy (jako Eastek, Fdc Crew). Nedávno ho mezi sebe přijala, již zmíněná, ústecko-orlická d‘n’b Re.Sound Crew, se kterou má úspěšně za sebou první letošní free open air (další se chystají). Pod svá křídla ho take ”čapnul” Klika Team již zmíněného dje Subsista a jaroměřského “robota” Aly:).

Snaží se řídit mottem.. ”radši pět lidí tančících, otevřených a spokojených, než sto sedících, bez nálady, čekající na “to ho svého dje, na ten svůj styl”.

 

Poslední dobou je čím dál víc agilnější, především v “pořádání” akcí a akciček. Slyšet ho můžete na mnoha více či méně undergroundových akcích, ale třeba taky na Klika stagi festivalu Hradhousu a samozřejmě i jinde.


Na závěr tato téměř dvoumetrová postava, s bordelem místo vlasů říká… :“Párty, akce a hudba jako taková, jé můj život. Stále je tu co dělat, pořád tady je neskutečné práce…příjemné práce:)“.

Více info na:
www.idj.cz/newmi
www.djbank.eu/newmi

Rozhovor s nEwmim:

http://www.rave.cz/clanek.php?id=11394

 

 
 

Další články:
GAIN - Line Up
GAIN - soutěž o volné vstupy
Gain

 
Komentáře (0)
 
ANTISPAM: Co je dneska za den?


 

 

Hledat
Partylist

(c) 2020 Undergroundcity.cz