Menu
 
banner
 
Anketa


O párty a akcích se dozvídám

16% 723

10% 452

9% 407

9% 407

10% 452

9% 407

14% 633

22% 994
Celkem hlasů: 4520
 
 
Top fotka

Undergroundcity.cz TOP Fotka

Zobrazena 2632x

 
Reporty a videa
 
Nové MP3
přehrát

29.10.2016

Becker - Back in the game 2016

jungle / drum´n´bass
přehrát

14.10.2016

Edison - klacky, listi, orechy 2015

jungle / drum´n´bass
přehrát

9.5.2014

Edison - Převodník 2014

jungle / drum´n´bass
přehrát

4.9.2013

Pietro Bell - September´s sound

Progressive house/Trance
přehrát

18.6.2013

Tomas Drex - Studio Mix 05/2013

tech-house
přehrát

16.3.2013

BECKER - Podcast 02 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

31.1.2013

BECKER - Podcast 01 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

19.1.2013

JOHN WEAH 4 NuskoolBreakscz

techfunkbreakz
 
banner
 
Diskuze
 
Najdeš nás také
Facebook

Statistiky
 
RSS kanály
RSS underground feed
RSS underground feed - krátké zprávy

Skream & Benga tento pátek v Roxy

28.10.2008, úterý, sekce: partylist, autor: [PR], [diskuze], [sdílet]

Pořádný rezonanční kulečník s vašimi vnitřnostmi si v pátek zahrají dubstepoví mistři SKREAM & BENGA /uk/, kteří vystoupí v Roxy v rámci dalšího pokračování BEATCASE Night. Jejich tříhodinový set pak bude obložen djským uměním rezidentů Ghonzalese a Tuca, které na hlavním pódiu doplní ANS - v chill outu pak zavládnou Machine Funck. Pokud stále přemýšlíte, koho povolanějšího byste  z londýnské dubstepové komunity chtěli slyšet live, tak lépe už poradit neumíme :-)

 Vstupenky lze stále sehnat v předprodeji za velmi přijatelných 220czk + poplatek /  na místě pak za 290,-. Uvádí Roxy promotion.

Line up:
22:00 - 23:30   Ghonzales
23:30 - 00:30   ANS
00:30 - 03:30   Skream & Benga
03:30 - 05:00   Tuco
chill out djs: Machine Funck

benga . skream // bio:

Představte si, že první klub, do nějž kdy vstoupíte, právě přetváří dějiny taneční hudby. A teď si ještě vezměte, že vám je tou dobou čtrnáct a už sami produkujete hudbu. Dubstepový producent Benga z londýnského předměstí Croydon si nic z toho představovat nemusí, tohle je jeho život.
 
Už ve čtrnácti letech prodral Benga poprvé své afro branami klubu Velvet Rooms na klubovou noc Forward>> pověstnou tím, že právě zde vznikl dubstep. Nyní je mu už 21 a společně se svým kamarádem z dětství Skreamem stojí v popředí dubstepové scény, která se rozrůstá po celé zeměkouli rychlostí zvuku. Zvuku hutné vibrující subbasy a zkouřených reggae samplů. Letos vychází jeho první dlouhohrající album “Diary of an Afro Warrior,” Benga má už však na elektronické scéně zářezů dost a dost.
 
V patnácti letech vydal svůj první vinyl “Skank/Dose” na jednom z vydavatelství, kde dubstep začal, na Big Apple. DJ Hatcha, který tuto značku vedl ze stejnojmenného croydonského obchůdku, zde zaháčkoval i další budoucí hvězdy žánru, jako jsou např. Artwork, Horsepower, Hatcha, Chef, Plastician a Skream.
 
Benga nejprve produkoval několik let v tandemu se Skreamem, pak s lidmi z party Digital Mystikz (Loefah, Coki a Mala). Jejich materiál Hatcha hrál na klubovce Forward>>, kde se postupem času ukázalo, že dubstep není jen pouhá odbočka z UK Garage, ale svébytný hudební žánr.
 
Benga nasbíral nemnoho zkušeností i díky produkci instrumentálek pro grime MCs, přesto se roku 2005 rozhodl soustředit se plně na dubstep. Jeho singly najdeme i na labelech Planet Mu a Hotflush, jeho jméno najdeme na programech parties od Evropy až po Austrálii, jeho hitovka „Night“ se stala největším letošních hitem Britů pařících v létě na ostrovech Aiya Napa a Kréta, nic z toho však nemůže zastínit jeho vydařený dlouhohrající debut „Diary of an Afro Warrior.“

Skreamova cesta nebyla nijak zásadně odlišná. V jedenácti si moc nerozuměl s učiteli ve škole, o to víc měl blíž k hudbě. Zakrátko už poznal dvojici lidí, s nimiž společně vystoupal na vrchol dubstepové scény. Těmi samozřejmě nebyl nikdo jiný než Benga a DJ Hatcha.

Kolem roku 2000 spolu Benga a Skream začali pilovat svou hudbu z temnějších odnoží UK Garage, které byly tehdy ke slyšení z pirátských rozhlasových stanic v Croydonu. Zpočátku Skreamovy spartánské minimalistické skladby opravdu nezněly přátelsky. Dlouho předtím, než přišla vlna grime, se v jeho hudbě odrážela atmosféra ztemnělých ulic a tíživých nocí. Zvuk Londýna plného frustrovaných existencí uvězněných v příměstských oblastech, které nemají nic jiného na rozptýlení než počítač a zadarmo stáhnuté hudební programy. A tak i Skream vysedával u počítače až do rána a tepal své ponuré beaty.

Před dvěmi lety však nastal rozkvět dubstepu, najednou se ze všech koutů ozývaly pestré a hybné tracky od Digital Mystikz a Skream v nich našel inspiraci pro nové nasměrování své tvorby. Nedá se říct, že by do té doby zahálel (říká se, že složil přes 1500 tracků), ale poté, co změnil svůj kurz, se z něj hitovky jen sypaly. Z tracku „Indian remix“ jste mohli cítit vláčný dech asijských opiových polí, „Cheeky…“ nás zase vzala na výlet do Arábie, v neoficiálních remixech kapely Sunship zase Skream spojil zemitost dancehallu s chytlavými melodiemi ve stylu Kraftwerk, deska „Smiling Face“ zase dostála svému názvu a přinesla do setmělých klubů jasno jamajského slunce.

Skreamovu největší pecku “Midnight Request Line” samo sebou zná každý z nás. Jeden z nejvýraznějších hitů dubstepové scény spojující pitoreskně strašidelné elektro zvuky s valivou sub-basou dostala do kolen všechny hlavouny londýnského hudebního undergroundu. Když ji DJ Youngsta poprvé pustil na klubové noci Forward>>, všichni členové Roll Deep crew si mohli ruce umávat, aby ukázali respekt mladému producentovi. Od té doby se Skreamovi plnil diář pozvánkami do klubů po celé Anglii i v zahraničí, zatímco jeho produkční apetit neustával. Stačí jen připomenout pecky ze Skreamizm EP, které hrají tak rozdílní DJs, jakými jsou Mr. Scruff, Freq Nasty a Ricardo Villalobos.

Nyní máte poprvé v ČR možnost zakusit basovou masáž od obou těchto mistrů, a to dokonce během jediné noci. Benga i Skream představují kořeny i špičku kvetoucího stromu dubstepu a jejich nejnovější plody jistě i vy přijdete ochutnat 31. října do pražské Roxy na klubovou noc Beatcase Night.


Links:

www.myspace.com/bengabeats 
www.myspace.com/skreamuk
www.myspace.com/djtuco
www.myspace.com/ghonzales
www.myspace.com/ansdubstep 

BEATCASE 31.10.
Special guests: SKREAM & BENGA /UK/
resident djs: TUCO & GHONZALES
guest: ANS (myspace.com/ansdubstep)
chill out djs: Machine Funck (www.machinefunck.info)
Plasma vision & special light design.
vjs: Kolouch (myspace.com/vjkolouch) & Initi (initi.org) 
Start 22:00
Uvádí Roxy promotion

 

 
 
 
Komentáře (0)
 
ANTISPAM: Co je dneska za den?


 

 

Hledat
Partylist

(c) 2020 Undergroundcity.cz