Menu
 
banner
 
Anketa


O párty a akcích se dozvídám

16% 723

10% 452

9% 407

9% 407

10% 452

9% 407

14% 633

22% 994
Celkem hlasů: 4520
 
 
Top fotka

Undergroundcity.cz TOP Fotka

Zobrazena 1690x

 
Reporty a videa
 
Nové MP3
přehrát

29.10.2016

Becker - Back in the game 2016

jungle / drum´n´bass
přehrát

14.10.2016

Edison - klacky, listi, orechy 2015

jungle / drum´n´bass
přehrát

9.5.2014

Edison - Převodník 2014

jungle / drum´n´bass
přehrát

4.9.2013

Pietro Bell - September´s sound

Progressive house/Trance
přehrát

18.6.2013

Tomas Drex - Studio Mix 05/2013

tech-house
přehrát

16.3.2013

BECKER - Podcast 02 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

31.1.2013

BECKER - Podcast 01 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

19.1.2013

JOHN WEAH 4 NuskoolBreakscz

techfunkbreakz
 
banner
 
Diskuze
 
Najdeš nás také
Facebook

Statistiky
 
RSS kanály
RSS underground feed
RSS underground feed - krátké zprávy

SILVESTR TECHNO MASAKRE

6.12.2009, neděle, sekce: novinky, autor: [PR], [diskuze], [sdílet]

Za necelé čtyři týdny tady máme přelom roku 2009-2010. Protože spousta lidí na poslední chvíli řeší kam vlastně půjde, protože nápadů a plánů je více než dost, máme pro vás jeden z tipů na pořádnou SILVESTROVSKOU techno pařbu. Akce proběhne tedy, jak jsme již naznačili, 31.12.2009 ve SPORT BARU v HUSOVĚ ulici, která nese název SILVESTR TECHNO MASAKRE. Jak již název napovídá, akce se ponese v duchu všech druhů TECHNA v podání Dj SAMMUELLA BENXE a jeho přátel.

Půjde hlavně o zábavu a oslavu vstupu do nového roku, proto si Dj Sammuell Benx připravil pěknou jízdu, začneme pozvolna MINIMAL TECHNEM, pak drobet přiložíme, až do ranních hodin pojedeme v rytmu tvrdých a hutných BEATů, a aby toho nebylo málo, na závěr si dáme nějakej ten SCHRANZÍK. Takže pokud budete mít chuť pořádně si zařádit na SILVESTRA, uvidíme se na SILVESTR TECHNO MASAKRE. Vstupík bude lidových 30czk a dnes vám představím dje, kteří celou akci rozjedou.

Dj SAMMUELL BENX-minimal techno

Dj Sammuell Benx pocházející z malebné vesničky Zruč-Senec se zajímal o taneční muziku už od ranného mládí,kolem roku 1992 kdy se poprvé dostal k nahrávce od skupiny The Prodigy.To byl první kontakt s elektronickou muzikou která ho uchvátila na tolik,že se začal zajímat o taneční scénu a o tehdy spíše House music.Přibližně kolem roku 1996 se dostává na první party kde okusil atmosféru davu lidí a dje který s lidmi komunikuje přes gramofony a mixážní pult.

Hned od první chvíle se zaměřoval na dje a s úžasem pozoroval jejich umění,tahle řeč hudby byla hlavním podnětem k tomu,aby si pořídil první gramofony a začal se nejenom pasivně ale i aktivně podílet na obohacení taneční scény a elektronické hudby.Rok 2000 byl pro dje Sammuella Benxe zlomový,pořídil si dva gramofony,mix a začal se seznamovat s technikou srovnávání desek,jelikož neznal žádneho dje,ktérý by mu z prvními kroky pomohl trvalo mu několik měsíců než se zorientoval co vlasně má a nemá dělat.

Po dvou letech pekelného trénování někdy i 4-5 hodin deně se začlo ukazovat i nějaké to ovoce,seznamuje s několika Plzeňskými Djs a dostává první nabídky k hraní.Za zmíňku stojí např.Killsound, Technodrom, Warmup Pig Fest, X-treme Violation 3 a několik vlasních akcí.Začátkem roku 2008 opuští českou republiku a odjíždí do Velké Británie,kde si dal za cíl vydělat si na novou aparatůru a zahrát si v nějakém klubu.Z počátku to sice vypadalo všelijak ale nakonec si svoje cíle splnil,nakoupil konečně svoje vysněné gramofonya kufr plný Belgického a Španělského TECHNA a nahrál svůj první mix v UK,po té začal obcházet tamější kluby.Netrvalo dlouho a přišla první možnost zahrání si na párty FAVELA NIGHT v clubu FAVELA,pak následovalo eště několik soukromích akcí a před návratem do České Republiky byl pozván eště na párty UK Underground Techno.Po návratu do České Republiky plný síly a nového odhodlání hned pořádá několik parties a začíná se eště více věnovat hraní,pořizuje si eště ke dvoum gramofonům a mixu jeden cd player a dává svému hraní trochu jiný rozměr.Mezi tím eště vstupuje pod booking UNDERGROUNDCITY,což mu pomáhá více hrát a dostávat se do podvědomí lidí.Dnešní sety dje se ubíraj směrem melodického techna ke kterým občas přihodí i nějaké to tvrdě hutné techno.V dnešní době také pokukuje eště po druhém stylu a tím je.....to je těžké říct,protože je to směs, HOUSU,TECH HOUSU,TRANCU,PROGRESIVE a MINIMAL TECHNA a dalo by se to blíže specifikovat jako velmi taneční a melodický nášup,který vás nenechá v klidu.

Dj ARKWUILL S.-HOUSE&OLD SCHOOL TECHNO

Plzeň, Plzeň, Plzeň, asi každému se vybaví pivo, že jo? Není to špatné město, i když jak se to vezme. Po stránce klubového vyžití, mi přijde, že za poslední roky dost upadlo. Ale je to věc pohledu, možná jsem také starší.
Hudbu jsem začal víc vnímat někdy v roce 1998, kdy jsme s kamarády začali chodit na diskotéku do Tymákova. Bylo to pro mě něco zcela nového - hlasitá hudba, ženy, alkohol... I když, asi hlavně jen ta hlasitá hudba. Při mé první návštěvě mě totálně nadchla jedna skladba. Bylo to naprosto super, bylo to zcela něco jiného, než ostatní skladby. Později jsem se dozvěděl, že to byla "Hey Boy Hey Girl" od The Chemical Brothers. Tohle jsem v rádiu nikdy předtím neslyšel. Hned nejbližší pracovní den jsem po škole šel do prodejny cd a vyptával se. A ejhle, jedno cd zde měli! The Chemical Brothers - Surrender. Tak jsem si ho ihned zakoupil a doma se zaposlouchal. To byl asi ten impuls.

Na diskotéku jsme chodili dál a já se začal zajímat o to, co tam ten dj vlastně dělá atd. I když na diskotékách kromě - open - insert - close - play - moc nedělají. Ale vždy jsem tak nějak měl pocit, že ten dj vůbec nehraje to, co se lidem líbí, a že kdybych dostal šanci si to zkusit, takže bych měl určitě úspěch.
Navštívil jsem pár akcí na výstavišti, to byly ještě zlaté časy, a poznal, že skutečný dj hraje z gramofonů a z desek. S diskotékou se to nedalo vůbec srovnat. Strašně moc jsem si to chtěl vyzkoušet. Jenže mezi svými kamarády jsem si připadal jako nějaký divný, protože každý poslouchal Landu, Těžkýho pokondra a metal, nikdo neposlouchal to, co já. Poslouchal jsem techno, což znamenalo, že jsem smažka a já nevím co ještě. Jaká to krátkozrakost, ale dnes se tomu vůbec nedivím.
Letní brigády, každý si za vydělané peníze namazal hubu pořádně, já si výdělek šetřil, až jsem si v roce 2002 zakoupil sestavu gramofonů a mixáku od firmy Numark, které mám dodnes. A nemůžu na tuto značku dopustit, je naprosto super. Člověk si myslel, že stačí jen mít ty gramofony a desky, umět hrát, potom že už to půjde samo, jenže to je to nejmenší. Tohle si pořídíte, ale zjistíte, že nemáte kde hrát. Zatím jsem tedy hrál jen na svých akcí, a to asi proto, že neumím někomu pochlebovat a lézt do zadků. To radši budu hrát doma pro sebe. A časem jsem zjistil, že bych se djingu ani profesionálně věnovat nechtěl. Pro mě je to zábava a kdybych to dělal často, tak by mi to lezlo na nervy a písničky by se mi oposlouchaly. Naprosto ideální je to tak jednou za měsíc. Problém je taky s časem.
Člověk si zkusí nějakou akci uspořádat, není to rozhodně lehké, lidi jsou hyeny, a teď do toho jdete s nějakým ideálem, že se lidem zavděčíte, že přinesete něco nového, co všichni chtějí a na co čekají. Jenže opak je pravdou. Zatím jsem zjistil, že průměrný kluber poslouchá Michala Davdia nebo Kabáty, a je mu jedno, že čeho hudba hraje nebo jakým způsobem je podávána. To, jestli někdo stojí za počítačem a kroutí se u toho a vydává se za Carla Coxe, je návštěvníkům podniku vpodstatě jedno. Tohle mi také trochu odradilo. Dnes bych rozhodně nechtěl dělat párty, ale spíše večírky, u kterých by byla hudba až na druhém místě, a měla takovou hlasitost, aby se v podniku dalo hlavně mluvit a bavit se s kamarády. Jenže to, proč hrajete z gramofonů a ne z počítače mp3, zkuste vysvětlit nějakému provoznímu baru, který o tom nemá ani anung... ale kdo zná ten zná, kdo ne, tak by to bylo na dlouhé vysvětlování.
V současné době, kdy všichni jsou in, protože hrají mp3 z Beatportu a pouze na přístojích značky Pioneer, mě baví sbírat staré houseové desky, které už po většinou dnes u nás neseženete. Také to dá dost práci.
Ani už moc na akce nechodím, hlavně člověk nemá čas, ale prostě ta současná hudba se mi už tolik nelíbí jako před pěti lety. Všude electro, progressive, trance, minimal, nebo zase rock a český pop 80´ let. Takže v Plzni nemám oblíbený podnik. Dříve to bylo PH+, to bylo fajn, když otevíralo. Ale později, bylo zde mnoho akcí s různými názvy, ale hudebně to bylo to samé dokola. A dnes už ani nemluvě...
Hudební záběr mám velmi široký, jenže uplatit tolik hudebních směrů asi není možné v silách obyčejného člověka. Takže nejvíce se mi líbí vocal-disco-house music z období 1998 - 2006. Dříve naprosto super dj Loutka, dnes ji průměrný hráč electra.
Jinak mezi mé oblíbené djs patří: A.T.F.c., DJ Sneak, Junior Jack, Martin Solveig, Armand Van Helden, David Guetta.

 

 

 

 

 
 

Další články:
SILVESTR TECHNO MASAKRE - LINE UP

 
Komentáře (0)
 
ANTISPAM: Co je dneska za den?


 

 

Hledat
Partylist

(c) 2020 Undergroundcity.cz