Menu
 
banner
 
Anketa


O párty a akcích se dozvídám

15% 690

10% 460

9% 414

9% 414

10% 460

9% 414

14% 644

22% 1012
Celkem hlasů: 4599
 
 
Top fotka

Undergroundcity.cz TOP Fotka

Zobrazena 2632x

 
Reporty a videa
 
Nové MP3
přehrát

29.10.2016

Becker - Back in the game 2016

jungle / drum´n´bass
přehrát

14.10.2016

Edison - klacky, listi, orechy 2015

jungle / drum´n´bass
přehrát

9.5.2014

Edison - Převodník 2014

jungle / drum´n´bass
přehrát

4.9.2013

Pietro Bell - September´s sound

Progressive house/Trance
přehrát

18.6.2013

Tomas Drex - Studio Mix 05/2013

tech-house
přehrát

16.3.2013

BECKER - Podcast 02 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

31.1.2013

BECKER - Podcast 01 - (Drum & Bass mix)

jungle / drum´n´bass
přehrát

19.1.2013

JOHN WEAH 4 NuskoolBreakscz

techfunkbreakz
 
banner
 
Diskuze
 
Najdeš nás také
Facebook

Statistiky
 
RSS kanály
RSS underground feed
RSS underground feed - krátké zprávy

The Opponent Bros. - "Tvořme společně lepší zítřky!"

28.6.2009, neděle, sekce: rozhovory, autor: [k009], [diskuze], [sdílet]

ikona tobPlzeňský dvoučlenný projekt The Opponent Bros. Asi netřeba dlouze představovat. Jenže v poslední době o nich není vůbec nic slyšet a vypadá to, jako by se s nimi slehla zem. Nedalo mi to a musel jsem zjistit, co se děje a kluky jsem vyzpovídal. Zajímavý rozhovor si můžete přečíst po rozbalení tohoto článku.

První otázka nemůže být jiná. Co s vámi celou dobu bylo? Kde jste? Pokud si vzpomínám, naposled sem o vás slyšel v souvislosti s nějakým hraním asi na podzim.

FLUIDUM: Ahooj, trochu jsme cíleně zmizeli z "plzeňské scény" byli jsme zalezlí v našem malém hudebním squatu a připravovali náš nový opponentský koláček.
CLOUD 86: :-) bohužel přišla doba kdy jsme zjistili, že je potřeba se vyvíjet někam dál. Stáhli jsme se do ustraní abychom se mohli v klidu a pokoji věnovat našemu hudebnímu rozvoji.
T.O.B.: bude to znít trochu děsivě, ale djing nám už zřejmě v té době nepřinášel to, kvůli čemu jsme vznikli.Prostě úpad, který jen urychlil přirozený vývoj.

Vývoj je v dnešní době určitě důležitá věc. Takže už máte jasno, kam se TOB budou vyvíjet dál a vylezete z vašeho hudebního squatu ven? :-)

FLUIDUM: Jasně. Vývoj je posun, přechod, upgrade, cesta. A my po té své chceme kráčet. U nás se už vyjasňuje a právě teď přichází doba kdy je spravný čas se otřepat a vylézt zpět na zemský povrch -)
CLOUD 86: V tom co jsme za poslední dobu připravovali jasno máme. To kam se bude náš projekt vyvíjet v následujícím desetiletí nezáleží jen na nás ;-)
T.O.B.: Za vývojové stádium lze považovat i další účast rozmanitých hostů.

Hm to zní zajímavě. Máte toho už celkem dost za sebou, vlastní party, tvorbu i účast na zajímavých akcích. Takže jestli to správně chápu momentálně proběhl uprage na vyšší level a přijdete na plzeňkou scénu s něčím co ji trošku probere ze současného stereotypu?

FLUIDUM: Přesně :-D I když nemůžu garantovat že to tady místní účastníci scény zrovna takhle poberou. Každej je na nějakym levelu, když už si to zmínil.
CLOUD 86: Nehodláme se zabývat jen "plzeňskou scénou", když asi každý podle svého měřitka ví jaký potenciál a smysl to tady v Plzni má ;-)
T.O.B.: Co bylo to bylo, vše z našich předešlých aktivit je už dnes passé. Rozhodně nečekejte jen nějaké plácání se za gramofony :-)

Takže se můžeme těšit na liveact i na promotérskou aktivitu?

T.O.B.: Ano ano, back to the DIY. Každopádně liveact převáží promotérskou aktivitu.

To se určitě cení, protože v dnešní době má málokdo dostatek volného času. A proběhl i uprade co se týče hudebního stylu? Co si pamatuju na vašem majspejsu jste měli (možná ještě máte) tech break devastation & 90s electronic revolution. Platí to stále?

FLUIDUM: Na majspejs tam tohle bylo v kolonce influences. Naše vlivy se nezapřou, ale jde to dál, zvuk se posunul, není to retro.
CLOUD 86: Náš hudební styl lze označit jako cyber rave:-D Ne pravda je to že, vliv oldskool raveu měl a má na naši tvorbu nepopíratelný vliv v propojení se současnou špinavostí. Nevím jak vás, ale mě už nebaví celospolečenské napětí a pruda, prostě back to the rave - back to the positive vibrations ;-)
T.O.B.: Každopádně přichází nové desetiletí a změny jsou nevyhnutelné. Doufejme že k lepšímu. Svoji tvář a podstatu ale neztratíme!

koláž tob

Tak rave byl základem skoro všeho co je dnes nazýváno taneční elektronická hudba. Jenže dnešní sound ztratil to pozitivum, které kdysi v sobě měl. Budete se snažit v současném bludišti a spleti různé elektroniky vyhledávat pozitivum aniž byste čerpali z minulosti?

T.O.B.: Recyklace je jen část. Dnešní hudební průmysl valí na davy občanů spíš jednoduchost a smrduté pozlátko. Najít pozitivum v dnešní hudební produkci je težké, ale ne nemožné. Je ale důležité lidem připomenout minulost, aby přijali budoucnost, vše se nezávisle propojuje.

A kteří producenti vás ovlivnili při zrodu TOB?

FLUIDUM: The Prodigy, Chemical Brothers, Future Sound OF London, Asian Dub Foundation, Massive Attack, Clawfinger, Björk, Sound Of The Underground Records, Rage Against The Machine, Fatboy Slim, Beastie Boys, Meat Beat Manifesto.
CLOUD 86: Massive Attack, DJ Vadim, DJ Lucca :-), Beastie Boys, Fatboy Slim, Sepultura, The Prodigy, The Chemical Brothers, Lunatic Calm, Asian Dub Foundation.
T.O.B. (jako DJs): Blim, Killer Elite, Backdraft, Breakneck, Gaetano Parisio, Peace Division, Lexicon Avenue, Jeff Bennett.

Co máte nejraději ze současné produkce?

FLUIDUM: Lords of Acid Live, KJ Sawka, Bio-Muse, FSOL LIVE BLOC WEEKEND 2009
CLOUD 86: Aphex Twin, Nine Inch Nails, British Murder Boys, Reeko, Exium, Radial a další.

Kdo jsou TOB, když zrovna neroztáčí vynily a netvoří muziku?

T.O.B.: Občas se sami sebe ptáme kdo jsme. Kdo je Kdo?

Co si myslíte o současném životním stylu, módě nastupující generace a jejím přístupu k taneční muzice?

T.O.B.: Heh :-) ty nám dáváš teda. Měli bychom se ptát médií a nahrávacího průmyslu proč zrovna upřednostňují trend materialismu a diktát stylu v současném životním konzumu mladé generace. Povrchnosti neholdujeme. Současná doba umožňuje vytváření nezávislých subkulturních odvětví. Jednu takovou právě vytváříme.

Bude hůř :-) Mezi jmény, které vás ovlivnili jste uvedli i DJku Luccu, která se dnes běžně objevuje v bulvárních médiích jak tištěných, tak i v těch na internetu. A ze současných DJs hrajících to, co je znovna "in" není sama. Jaký je na to Váš názor a věřili bysme tomuto vývoji, kdybych vám tuto skutečnost napsal cca v roce 2000? :-)

CLOUD 86: Takové obvinění. Přiznávám nezatýkejte mě :-) Uvedl sem ji, jenže to bylo v době okolo roku 2002, kdy ještě slečna z Moravy nebyla tak provařená a hrála dobrou muziku.
T.O.B.: Je to až s podivem, je to tak! Lavina která vás semele, ale jednou taky vyplivne. Byznys je už asi takový, byl, je a bude a nic si z toho neděláme.

Kdyby jste se mohli vrátit v čase, udělali byste něco jinak?

FLUIDUM: Důležitý je co je teď. Když změníš minulost změníš i realitu z který si vyšel.
CLOUD 86: Nevím co kdyby mě náhodou time machine vyplyvnul v nějaký alter verzi a světu vládl nějaký herr comandant a už bych se zpátky nedostal! :-) V minulosti je lepší se moc nehrabat jinak porušíte časové kontinuum :-)

To zní jak hláška ze Star Treku :-)

CLOUD 86: No ve skutečnosti je to z filmu Návrat do budoucnosti :D

Máte rádi sci-fi?

FLUIDUM: Rostou jablka na jabloni?
CLOUD 86: Že váháš :-)

Co tedy plány do budoucnosti? Můžete alespoň malinko naznačit, kdy vás publikum poprvé od upradu uvidí nebo uslyší?

T.O.B.: Premiéru máme o víkendu 31.7. – 2.8. v Praze. První z pražských akcí, kde nás můžete slyšet, bude party v klubu Shadow Azyl (bývalé Punto Azyl).

Co to bude za akci?

T.O.B.: Vystoupíme na tamní akci Unequal Threatment společně s pražským producentem a djem Dialectem.

A kdy se vás dočkají fanoušci v Plzni?

T.O.B.: Pokud to vyjde určitě se nás dočkají na plzeňské vyhlídce, kterou jsme se rozhodli letos po 3 letech mlčení vzkřísit. Byla by škoda v této akci do budoucna nepokračovat, ale záleží na mnoha okolnostech. Datum: Přelom srpna/září. Pro další aktuální informace čekujte náš web.

Ok, tak to je dobrá zpráva. Poslední otázka. Je něco co byste chtěli našim čtenářům sdělit?

T.O.B.: Definicí duchovna může být digitálno. Tvořme společně lepší zítřky! (T.O.B. & Timothy:)

Díky za rozhovor a hodně zdarů do budoucna!

Odkazy:

www.myspace.com/theopponentbros

www.idj.cz/tob

www.bandzone.cz/theopponentbros

 

 
 

Další články:
Animal Existence je zpátky! - první info

 
Komentáře (30)
 
ANTISPAM: Co je dneska za den?


 
[30] 8.7.2009 10:30:02 Ondra
komentářO jakejch zadnich vratkach to mluvite?
 
 
Sešlete démony věků z podsvětí
a rozpoutejte peklo na zemi!
Kdo doufá, že bůh mu odvětí,
největším bláznem jest před všemi!
Ztracené časy dob dávných
zase se na povrch vyvalí
A duše snů, zlých i správných,
věčnosti obzor v tmu zahalí!
 
 
[28] 1.7.2009 18:36:36 k009
Sem rád, že muj rozhovor rozpoutal pořádnou diskuzi :-)
 
 
[27] 1.7.2009 17:07:38 F
to by bylo fajn, kdyby ke slávě stačil jeden icq rozhovor..:-) (A o slávu přece stejně nejde...)
A je jedno, že občas tu jsou stupidní reakce, aspoň to tu zase ožilo ne? Nemusíte s náma vůbec souhlasit...o to u komunikace jde, vyměnit si názory nebo prezentovat ty svoje...nechte se překvapit, každopádně za nás bude mluvit v příštích měsících už jen muzika;-)
:end transmisson:
 
 
[26] 1.7.2009 14:44:26 Mind
Myslim ze pouhej rozhovor ke zviditelneni se, ma hodne daleko, nicmene pokud mel tenhle rozhovor slouzit jako help pri jejich comebacku, sem rad ze sme timto klukum mohli pomoci!
Souhlasim ze debata o undergroundu je uz dneska out, kazdej je tim nakrmenej a jen to podrazi nohy snaze jedincu neco s tim delat.
 
 
[25] 1.7.2009 13:15:13 Pamětník
No bez urážky... mě přijde, že průběh těhle diskusí je furt stejnej... podobně jako existence Opponent Bros... rok o nich nikdo neví, pak se zviditelní rozhovorem... aby pak zas rok bublali v podzemí... a příští rok nanovo - rozhovor, stejný plky o undergroundu, omílání starých pravd, který už jsou 10 let passé...
 
 
[24] 1.7.2009 08:38:57 Mind
Pokazdy kdyz se ta diskuze vic rozjede, tak mi to pripomina stary casy :-))
 
 
[23] 1.7.2009 08:29:40 Mind
:-) S Vokurkamama mě taky dostlal
 
 
[22] 1.7.2009 00:14:41 sens
leclerc: heeiii to by šlo :-)
sakra fíksss
 
 
[21] 30.6.2009 20:20:26 Rumba - koule FŽŽŽ
Koferačka :D
 
 
[20] 30.6.2009 18:54:44 Tomas Drex
my už jsme doslova vyjetý... nebo projetý? :D :D
 
 
[19] 30.6.2009 18:35:04 Mind
To víš že jo, všichni si tu veřejněně vytíráme prdky. Máš radost? :) Přidej se, je to skvělý :D
 
 
[18] 30.6.2009 17:08:21 mr . floppy
mrdacka?....jste fakt jety to fakt musite mermomoci nekomu lezt do zadku?:)
 
 
[17] 30.6.2009 13:40:23 leclerc
2sens: to víš, okurková sezona.. ;-)
o králi popu se taky říkalo, že má duši malého chlapce...
 
 
[16] 30.6.2009 13:20:35 Sens
leclerc: že tě to baa jsi jak malej kluk :-) a asi zustaneš :-) :-)

Drex: souhlas nic neděláš tak neřeš:-)

všem: kdo si co udělá tak to má !!!
 
 
[15] 30.6.2009 11:35:25 Mind
Yes, we can! :-)
 
 
[14] 30.6.2009 11:18:12 DIYAREKT [web]
HURAAA HURAAAA MRDACKAAAAA :)

drzte pri sobe a vratka si nezavirejte, pac pak nebude moct bejt ta mrdacka...
 
 
[13] 30.6.2009 10:44:24 leclerc
pozor, pozor, scéna má komunikační problémy ;-)
no, stačí info, že dveře zůstaly otevřený a hned je tu návrh na mrdačku - tipuju, že líp na tom budou ti účastníci valné hromady, kteří mysleli na zadní vrátka a raději je zavřeli, jak již onehdá radil karel kryl :-D
 
 
[12] 29.6.2009 22:05:09 Mind
Zrejme vzniklo velky nedorozumeni a my sme si mysleli ze ste ty dvere zavreli definitivne vy! :-) No tak v tom pripade navrhuju se sejit a uskutecnit hromadnou mrda*ku! :D
 
 
[11] 29.6.2009 20:37:52 F
nazdar kluci proc bysme meli zavirat dvere pred vsemi? kdo chce tak je otvere, dvere jsme nechali otevreny;)
jenom od ty doby co jste nas smazli z UG jsem tu nebyl....
dík a hodně zdaru všem!
 
 
[10] 29.6.2009 15:37:55 Tomas Drex
V podstatě souhlasím, ale pár skupinek lidí, kteří ve většině případů ani nedrží pohromadě, většinou nic nedokáže, nebo hodně ztěží. Je to jako jít hlavou proti zdi. A pokud stav té "scény" je většině lidí, co se v ní angažují, u zadku, je to ještě težší (do těch lidí počítám samozřejmě i návštěvníky akcí). "Scéna" samozřejmě existuje, ale v takový formě, jakou si jí sami lidi udělali... nikdo, kdo nic zásadního neudělal, nemá právo "scénu" kritizovat... respektive právo má, ale je to přinejmenším úsměvné.

Jinak Opponentům přeju úspěšný návrat.Jen mě mrzí, že zavřeli dveře za všemi - s takovou se SPOLEČNĚ lepší zítřky dělat nedají ;) Budu rád, když se zas ozvete. Peace!
 
 
[9] 29.6.2009 15:33:53 leclerc
jasně, v poho - rozhovor jsem si přečet, pobavil mě, takže účel splnil, na základě toho jsem vyjádřil svůj názor, za kterým si stojim a nepotřebuju o tom diskutovat a už vůbec ne zlepšovat, nicméně opačnej názor respektuju ;-)
 
 
[8] 29.6.2009 15:18:27 Mind
No proste si myslim ze hazet negativa na něco ničemu neprospěje, prospějou dobrý nápady a diskuze jak situaci zlepšit. :-)
 
 
[7] 29.6.2009 15:05:06 leclerc
jó, pečený holoubátka - to by bylo jako v pohádce :-D
 
 
[6] 29.6.2009 14:58:40 Mind
Říkat o scéně to, že vlastně žádná neexistuje, scéně jako takový podráží nohy a nic takovýho podobnýho jí rozhodně nepomůže. Rozesměje mě vždycky taková debata od lidí, kteří pro tu scénu sami neudělají nic a jen negativne komentujou. Jako starý dědci, který to vážně nemaj zapotřebí. Inu další čecháčská vlastnost. Jen si sedět na prdeli a čekat že budou z nebe padat pěčený holuby. :D
2 Opponent : To je dost, že ste o sobě dali vědět, tak to pořádně nakopněte a stagnaci nic nedarujte! thumbs UP
 
 
[5] 29.6.2009 14:20:04 leclerc
ok, nejspíš žiju v nějakém bludu ;-)
 
 
[4] 29.6.2009 13:34:43 obrizek
leclerc, ty bud rad ze mas co mas, abys mel aspon na koho tancovat lojzo
 
 
[3] 29.6.2009 10:11:22 leclerc
to by mě taky zjímalo ;-)
 
 
[2] 29.6.2009 09:58:12 S / M
leclerc: A co jsou plzeňský kluby, party, DJs?
 
 
[1] 29.6.2009 09:18:53 leclerc
:-D :-D :-D vždycky mě pobaví debata o něčem, co vlastně neexistuje, viz. "plzeňská scéna"
 
 

 

Hledat
Partylist

(c) 2020 Undergroundcity.cz